Kde se nachází MŠ

 

Mateřská škola se nachází na ulici Moravské v Havířově-Šumbarku, obklopená panelovými domy. V blízkosti jsou dvě dětská hřiště, která MŠ využívá. MŠ vlastní dostatečně velkou zahradu, ve které jsou průlezky, pískoviště a prostor na hraní pro děti. Zahrada slouží taky pro vystupování dětí například ke Dni dětí. Ozdobou venkovního prostředí jsou stromy, jak listnaté tak jehličnaté, které tvoří pěkný celek zahrady.

Poblíž MŠ se nachází několik obchodů a restauračních zařízení. Nedaleko je náměstíčko, kde se odehrávají společenské události části města Havířova Šumbarku. Za náměstíčkem stojí budova soukromého Gymnázia včetně Základní školy Moravská. V budově ZŠ ordinují dva lékaři pro děti a dorost. Vedle Gymnázia je komplex Policie ČR. Základní škola na ul. Gen. Svobody stojí taky poblíž náměstíčka. Naproti ZŠ Gen. Svobody se nachází budova, ve které sídlí Místní knihovna, Městská Policie a je zde umístěný bankomat České spořitelny. Dále jsou zde obchody a pobočka Komerční banky včetně bankomatu a taky Česká pošta a lékárna. Na ulici Petřvaldské se nachází další Mateřská škola.

K Mateřské škole patří i odloučené pracoviště, a to Mateřská škola Motýlek, U Školy v Dolní Suché, která je jednotřídní a nachází se asi 15 minut pěší chůze od naší MŠ (Spojení MHD 419).

MHD spojení (401,405,416) je od MŠ vzdáleno asi 5-7 min pěší chůze. Další MHD spojení (403,409,415) je od MŠ vzdáleno asi 10 min pěší chůze.

Mapa

 

Mapa

Zvětšit mapu